Eiki Nestor viitas rahandusministeeriumi eelarveprognoosile, mis vähendas oluliselt nii 2013. aasta kui 2014. aasta oodatavaid kütuseaktsiisi ja käibemaksu laekumisi. "Kahe maksu kahanevad laekumised lähevad vastuollu majanduse arengu loogikaga. Nende põhjuseks võib pidada taas kasvanud maksupettusi,“ ütles Nestor.

Kahjuks on riigikogu rahanduskomisjonis toimunud arutelud Nestori sõnul näidanud, et valitsusel ei ole ühtegi vastust küsimusele, kuidas tõkestada maksupetturite toimetamist. 
 
„Aeg ei oota, Jürgen Ligi! Maksupettused nõuavad kiiret ja resoluutset tegutsemist, kus täitevvõim ja parlament peavad koostööd tegema. Igasugused maksupettused kärbivad riigi võimalusi tõsta kas lastetoetusi või õpetajate palka,“ märkis Nestor. 
 
Sotsiaaldemokraadid saatsid täna Jürgen Ligile arupärimise, milles soovivad vastust küsimustele: 
  
1. Millised on Vabariigi Valitsuse ettepanekud kütuseaktsiisi tasumisel toimuvate pettuste vähendamiseks? Millal esitab Vabariigi Valitsus vastavasisulise seaduseelnõu Riigikogule?
2. Millised on Vabariigi Valitsuse ettepanekud käibemaksupettuste vähendamiseks? Millal esitab Vabariigi Valitsus vastavasisulise seaduseelnõu Riigikogule?
3. Miks ei ole vaatamata käibemaksu ja kütuseaktsiisi ebaloogiliselt halvale laekumisele Vabariigi Valitsus maksupettuste vähendamisele suunatud ettepanekuid teinud?
4. Kui suur on oodatav „maksuauk“ 2013 aastal? Kui suur oli see hinnanguliselt aastael 2012 ja 2011?

Eesti Õliühing saatis 16. juulil riigikogu rahanduskomisjonile, rahandusministrile ning maksu- ja tolliametile seitse ettepanekut, kuidas vähendada pettusi kütuseturul. 

Allikas: Ärileht